Teodor "Teo" Kováč

MTB freeride/freestyle

Ahoj,

jmenuju se Teodor Kováč a dělám různý věci. Většinou teda jezdim na kole. Konkrétněji se soustředim na freeride/freestyle na horském kole, objíždim závody po celém světě a snažim se lidem ukázat, že cyklistika je nejlepší sport ze všech. Akorát když tento text píšu, tak mám v pozadí otevřenou mapu Nového Zelándu, kam se začátkem března chystám na první zastávku největšího bikového festivalu na světě - Crankworx.

Krom závodění, někdo musí bikový tratě stavět a to taky dělám. Možná máte to štěstí a bydlíte v místě, kde Vám v poslední době vybudovali a nebo alespoň město mluví o vybudování takzvaného “pumptracku”. Pumptrack je povětšinou asfaltová stezka se spoustou boulí a dle mého názoru, v dněšní době jedna z nejlepších vstupních bran do světa bikování. Přesně takové stezky pomáhám stavět. Je to sice těžká práce, ale výsledek opravdu stojí za to!

Mimo závodění a stavění pumptracků taky občas vystupuju v cirkuse. Spolupracuji s produkcí, která se rozhodla představovat salta na kolech hned vedle hadích žen, žonglérů a klaunů a vytvařet tím velicou pestrou show. Při oslavách vyročí Salzburského filharmonického orchestru naše skákání na kolech bylo doprovázeno vážnou hudbou již zmiňovaného orchestru. V podobných netradičních propojeních se náš režisér vyžívá.

No a už se dostávám na konec. Kromě závodění na Crankworx, stavění pumptracků a vystupování v cirkuse se snažim dostudovat fakultu jadernou a fyzikálně inženýrskou na ČVUT. Jsem “na cestě” do druhého ročníku magisterského studia a doufám, že to nějak doklepu. Už to ale dost bolí.

Proč užívám Manu?
To jako mám absolvovat dvoufázový tréninky, závodit, dělat si sám manažera, stavět pumptracky, opravovat domácí tréninkový skoky, točit klipy na instagram, točit reklamy, studovat FJFI a ještě bych si měl vařit??? No to asi neee, takže Mana <3. Hele, je to dobrý jídlo. Lehko stravitelná, rychle zažene hlad, snadno se vaří a tvýmu tělu udělá mnohem mnohem líp než kdejakej kebab, houska s žervé a podobný blafy. Amen.

Proč užívám Manu?

"Je to moc přijemnej pocit, namíchat si Manu do lahve, bezstarostně vyrazit a nemuset na poslední chvíli mazat chleba s kečupem, nikde cestou zbytečně neutrácet za fastfoody a necpat do sebe houskou se žervém. Moc pěknej pocit ta Mana!"