Další kapitola

Další kapitola

Zpráva od Jakuba

Pokud máte pro něco vnitřní zapálení, tak dokážete cokoliv. Dejte se do toho a na nic nečekejte. Začínal jsem z nuly, ale čeho jsem měl absolutní dostatek, byla odvaha, podpora blízkých, nadšení a přesvědčení v to, že můžeme vybudovat společnost, která může mít pozitivní impakt na lepší život, který si může dovolit každý. A v neposlední řadě zanechat našim dětem a budoucím generacím lepší svět, než jaký jsme ho objevili a obývali. I po tak krátkém čase naší existence vidíme, že jsme vytvořili organizaci plnou profesionálů a báječných lidí, kteří neúnavně a s nadšením jim vlastním vyvíjejí a doručují boží produkt, který díky jeho neustálým inovacím zastává světovou špičku v oboru. I přesto všechno je společnost stále mladá.

Uvědomuji si, že se vše kolem nás vyvíjí rychlostí světla. Nejen škálování celé organizace, ale také lidi a já dělám vše proto, abych je podpořil ve společném cíli. V mojí mysli stále vidím naše začátky a je to jako by to bylo včera. Moje role se v čase také vyvinula a to hlavně s příchodem talentovaných, chytrých, ambiciózních a odvážných lidí z různých oborů, kteří mi umožňují díky naší spolupráci posouvat nemožné k možnému. Upřímně a s respektem uznávám, že všichni tito lidé jsou v tom, co ve firmě dělají, mnohdy lepší než já sám a čas, kdy jsem simultánně řešil milion různých úkolů v horizontále i vertikále jsou pryč. Ten čas pominul a my už nejsme startup.

Po dlouhém a důkladném zvažování jsem se rozhodl, že do pozice CEO jmenuji zkušenějšího z oboru. S okamžitou platností budu ve společnosti nadále působit jako zakladatel, většinový vlastník a jednatel. Z tohoto titulu budu stále dělat vše, co je v mých silách, abych zajistil naší společnou budoucí cestu a naplnil naši misi.

Před šesti měsíci mi byl představen Šimon Čapek. Šimon je profesionál z oboru Food & Drink s dlouholetými zkušenostmi, který je schopen podporovat a vést lidi kolem sebe ve jménu zářnějších zítřků. Prostě takový, jaký byl měl dobrý CEO být. Po dobu, co je v naší společnosti, tak už měl pozitivní impakt na klíčové aspekty jako je marketing, dodavatelský a odběratelský řetězec, lidi a organizaci jako takovou.

Dali jsme dohromady tříletý ambiciózní plán, který v sobě nese vize globální značky a já mám plnou důvěru v naplnění jeho potenciálu, který jako organizace máme. Moje motivace jsou vyšší a větší, než je titul na vizitce, a proto věřím, že toto rozhodnutí je nejlepší jak pro mě, tak pro celou organizaci. Obrovsky se těším na to, že uvidím jak celá společnost v budoucnosti roste.

- Jakub

Zpráva od Šimona Čapka. Nového CEO.

Vždycky jsem chtěl pracovat pro společnost, produkt nebo službu s vyšším morálním účelem a filosofií. Obdivuju firmy, které mají “give back” přístup a tento atribut je součástí jejich DNA. Znamená to komplexně přemýšlet nad technickým řešením výroby, obchodem i způsobem distribuce s respektem k prostředí, odkud tato civilizace vzešla a kde chceme v budoucnu a ve zdraví také vychovávat děti našich dětí. Nejsem ortodoxní vegan, nezachraňuju delfíny a velryby v Japonsku, ani neprotestuju před průmyslovým velkochovem masa. Přesto je mi Mana filosofie strašně blízká a svoji misi zde beru jako můj další krok ke zlepšení sám sebe a svého bezprostředního okolí.

Dostat příležitost vést tuto malou, nicméně rychle rostoucí firmu, je veliká čest, ale i zodpovědnost. Pojí se zde totiž pro mě dva důležité aspekty. První je vývoj a rozšiřování nové produktové kategorie, která se stává protikladem zavedených nehospodárných potravinářských systémů - tedy práce s vyšším cílem. Zadruhé je to úzká spolupráce s kolektivem mladých stejně revolučně smýšlejících lidí, kteří do naší předělané dřevárny v Uhříněvsi nebudou chodit proto, že musí, ale proto že chtějí. Věřím, že zúročím svých 20 let zkušeností z obchodu, marketingu i znalostí jiných kultur, že budu dobrý manager, kolega a třeba i kámoš.

Jak to vidím do budoucna? Od začátku července, tedy od příštího týdne, začnu postupně přebírat agendu Jakuba, která je jak všichni dobře víte širokospektrální a tudíž ji budu přebírat postupně. S Jakubem jsme domluveni na dvouměsíčním “přechodném” období, kdy mi bude aktivně pomáhat se všemi úkoly, které doposud řešil pouze on. Jakub bude samozřejmě k dispozici i poté, ale bude se moci více soustředit jak na inovace, tak i na nové produkty.

Co budu dál psát ... je toho hodně, ale společně to dokážeme. Pojďme spolu měnit svět a … “jednoduše pomoci všem zaneprázdněným jíst lépe!”. Děkuju!

- Šimon

The Latest posts

Představujeme tyčinku na nové úrovni. ManaBar.

Představujeme tyčinku na nové úrovni. ManaBar.

Nová Mana je modrá. Berries je čistá magie.

Nová Mana je modrá. Berries je čistá magie.

Family Pack Mark 8 je tady. Nejvýhodnější způsob, jak si užít Manu.

Family Pack Mark 8 je tady. Nejvýhodnější způsob, jak si užít Manu.