Další kapitola

Další kapitola

Zpráva od Jakuba

Pokud máte pro něco vnitřní zapálení, tak dokážete cokoliv. Dejte se do toho a na nic nečekejte. Začínal jsem z nuly, ale čeho jsem měl absolutní dostatek, byla odvaha, podpora blízkých, nadšení a přesvědčení v to, že můžeme vybudovat společnost, která může mít pozitivní impakt na lepší život, který si může dovolit každý. A v neposlední řadě zanechat našim dětem a budoucím generacím lepší svět, než jaký jsme ho objevili a obývali. I po tak krátkém čase naší existence vidíme, že jsme vytvořili organizaci plnou profesionálů a báječných lidí, kteří neúnavně a s nadšením jim vlastním vyvíjejí a doručují boží produkt, který díky jeho neustálým inovacím zastává světovou špičku v oboru. I přesto všechno je společnost stále mladá.

Uvědomuji si, že se vše kolem nás vyvíjí rychlostí světla. Nejen škálování celé organizace, ale také lidi a já dělám vše proto, abych je podpořil ve společném cíli. V mojí mysli stále vidím naše začátky a je to jako by to bylo včera. Moje role se v čase také vyvinula a to hlavně s příchodem talentovaných, chytrých, ambiciózních a odvážných lidí z různých oborů, kteří mi umožňují díky naší spolupráci posouvat nemožné k možnému. Upřímně a s respektem uznávám, že všichni tito lidé jsou v tom, co ve firmě dělají, mnohdy lepší než já sám a čas, kdy jsem simultánně řešil milion různých úkolů v horizontále i vertikále jsou pryč. Ten čas pominul a my už nejsme startup.

Po dlouhém a důkladném zvažování jsem se rozhodl, že do pozice CEO jmenuji zkušenějšího z oboru. S okamžitou platností budu ve společnosti nadále působit jako zakladatel, většinový vlastník a jednatel. Z tohoto titulu budu stále dělat vše, co je v mých silách, abych zajistil naší společnou budoucí cestu a naplnil naši misi.

Před šesti měsíci mi byl představen Šimon Čapek. Šimon je profesionál z oboru Food & Drink s dlouholetými zkušenostmi, který je schopen podporovat a vést lidi kolem sebe ve jménu zářnějších zítřků. Prostě takový, jaký byl měl dobrý CEO být. Po dobu, co je v naší společnosti, tak už měl pozitivní impakt na klíčové aspekty jako je marketing, dodavatelský a odběratelský řetězec, lidi a organizaci jako takovou.

Dali jsme dohromady tříletý ambiciózní plán, který v sobě nese vize globální značky a já mám plnou důvěru v naplnění jeho potenciálu, který jako organizace máme. Moje motivace jsou vyšší a větší, než je titul na vizitce, a proto věřím, že toto rozhodnutí je nejlepší jak pro mě, tak pro celou organizaci. Obrovsky se těším na to, že uvidím jak celá společnost v budoucnosti roste.

- Jakub

Zpráva od Šimona Čapka. Nového CEO.

Vždycky jsem chtěl pracovat pro společnost, produkt nebo službu s vyšším morálním účelem a filosofií. Obdivuju firmy, které mají “give back” přístup a tento atribut je součástí jejich DNA. Znamená to komplexně přemýšlet nad technickým řešením výroby, obchodem i způsobem distribuce s respektem k prostředí, odkud tato civilizace vzešla a kde chceme v budoucnu a ve zdraví také vychovávat děti našich dětí. Nejsem ortodoxní vegan, nezachraňuju delfíny a velryby v Japonsku, ani neprotestuju před průmyslovým velkochovem masa. Přesto je mi Mana filosofie strašně blízká a svoji misi zde beru jako můj další krok ke zlepšení sám sebe a svého bezprostředního okolí.

Dostat příležitost vést tuto malou, nicméně rychle rostoucí firmu, je veliká čest, ale i zodpovědnost. Pojí se zde totiž pro mě dva důležité aspekty. První je vývoj a rozšiřování nové produktové kategorie, která se stává protikladem zavedených nehospodárných potravinářských systémů - tedy práce s vyšším cílem. Zadruhé je to úzká spolupráce s kolektivem mladých stejně revolučně smýšlejících lidí, kteří do naší předělané dřevárny v Uhříněvsi nebudou chodit proto, že musí, ale proto že chtějí. Věřím, že zúročím svých 20 let zkušeností z obchodu, marketingu i znalostí jiných kultur, že budu dobrý manager, kolega a třeba i kámoš.

Jak to vidím do budoucna? Od začátku července, tedy od příštího týdne, začnu postupně přebírat agendu Jakuba, která je jak všichni dobře víte širokospektrální a tudíž ji budu přebírat postupně. S Jakubem jsme domluveni na dvouměsíčním “přechodném” období, kdy mi bude aktivně pomáhat se všemi úkoly, které doposud řešil pouze on. Jakub bude samozřejmě k dispozici i poté, ale bude se moci více soustředit jak na inovace, tak i na nové produkty.

Co budu dál psát ... je toho hodně, ale společně to dokážeme. Pojďme spolu měnit svět a … “jednoduše pomoci všem zaneprázdněným jíst lépe!”. Děkuju!

- Šimon

The Latest posts

Užij si atraktivní kombinace Many za výhodnou cenu

Užij si atraktivní kombinace Many za výhodnou cenu

Láska napříč vesmírem: Čerstvá chuť jahod a sametové Many jako dokonalý pár

Láska napříč vesmírem: Čerstvá chuť jahod a sametové Many jako dokonalý pár

„Go Bananas!“ s šíleně dobrou banánovou novinkou Many

„Go Bananas!“ s šíleně dobrou banánovou novinkou Many