Jak se s omezeními vypořádávají naši ambasadoři a na čem aktuálně pracují? 1. část

Jak se s omezeními vypořádávají naši ambasadoři a na čem aktuálně pracují? 1. část

Věříme, že základem života je schopnost adaptovat se na změny v prostředí. A jsme nesmírně hrdí na to, že spolupracujeme s řadou šikovných lidí, kteří jsou pro nás v tomto ohledu velkou inspirací. Naši ambasadoři jsou živým důkazem toho, že i tato zvláštní doba, která na první pohled přináší jen samá omezení, má i své nesporné výhody – stačí vědět, jak na to. Přečti si příběhy našich ambasadorů v 1. části dvoudílného seriálu a přesvědč se, že i v době omezení lze růst – vnitřně i profesionálně.

Honza Pentifull
Tanečník, coach, porotce a organizátor
IG profil: @honzapentifull

„Momentálně se nejvíce věnuji online lekcím pro mou breakdance školu Prague Breakin School. Když už je situace taková, jaká je, je důležité zůstat v kontaktu se svými studenty a stále je motivovat a inspirovat. Mám spoustu systémů, díky nimž může tanečník rozvíjet svou dovednost i doma v malém prostoru, a na velkém parketu mu to pak přinese ovoce. U mladších studentů je výhodou, že se nemohou rozptylovat okolními vjemy, takže online výuka má i něco do sebe. Od prvního února nám začal druhý semestr – při zakoupení online lekcí získal tanečník slevu 10 % na prezenční výuku. Veškeré informace o aktuálních lekcích jsou k nalezení zde.

Dále se věnuji natáčení a střihu videí, což mě vždy bavilo, ale nikdy nebylo tolik času.  Snažím se tedy ten čas využít a střih videí rozvíjet ještě více. Momentálně se mi to hodí pro content breakdance školy, ale také pro pohybové studio www.flexiblespot.cz, které budu otevírat hned, jak to bude možné. Budeme postupně i nahazovat videa na různé cviky, které tvoříme s mým pohybovým terapeutem.“

Kateřina Maršounová
Designérka
IG profil: @project_rehab

„Během lockdownu pracuji na všem, co jsem s Project Rehab za normálního chodu nestihla – upgradovali jsme e-shop, doladili detaily s výrobou a posílili jsme tým i v našem ateliéru. Jelikož od začátku maluji každý kus ručně a zvlášť, dbám i na ty nejmenší detaily – někdy možná až moc. Pro moje zdraví i podnikání proto bylo potřeba, abych začala věnovat čas a energii na vyškolení dalšího páru rukou, které teď v Project Rehab malují se mnou.

V určitém smyslu jsem za tohle nucené ‚zastavení‘ vděčná. Mohla jsem se také plně soustředit na novou kolekci, kterou jsme dávali ven v říjnu a s jejímž vizuálem jsem poprvé za 6 let opravdu spokojená. Dlouho jsem chtěla přiblížit filozofii naší značky nejen skrz oblečení, a to se – myslím – našemu týmu konečně povedlo.   

Také jsem si už opravdu musela odskočit do Mexika pro inspiraci a energii – jako jedna z mála zemí bylo Mexiko otevřené a navíc tam mám svoji americkou rodinu. Byl to rok, kdy jsem nejméně za celý svůj život cestovala a nejvíce času trávila na upevňování kořenů a sebe sama – člověk si uvědomí spoustu věcí, když nemůže utíkat kamkoli a kdykoli se mu zlíbí. :-)  

Mimo můj Project Rehab a uvědomění si svých priorit jsem také začala péct i něco jiného, než džínové bundy (než jsme s profíky vyvinuli vlastní barvy pro Project Rehab, každý kus se zapékal v troubě, takže to byla jediná věc, na kterou jsem troubu x let vlastně používala), vařit věci, na které bych si dřív netroufla a také jsem vyladila recepty s ManaBurgery... :-) Co ale zůstalo stejné jsou snídaně – i v lockdownu pořád snídám Manu. Cítím, že má moje tělo díky ní lepší imunitu a nervy zvládají celý lockdown lépe.“

Daniel Polman

Cyklista a publicista
IG profil: @polman.daniel

„Mojí hlavní sportovní disciplínou je cyklistika, takže hodně jezdím na kole, což je naštěstí sport, který snad ani zakázat nejde. :-) A jelikož se zimě letos daří, jezdím hodně i na snowboardu, splitboardu a na běžkách. Chybí mi můj oblíbený hokej... Jinak jsem díky lockdownu dopsal knihu pohádek Kouzelné dary pro Nezmary a dokončuju knihu z mého posledního projektu – Race Around Czechia & Slovakia (3 540 km s převýšením 36 000 metrů za méně než 8 dní). 

Tvořím také obsah pro časáky – cyklistický VELO, Magazín Auto DNES a dokonce jsem napsal i článek pro můj oblíbený metalový měsíčník SPARK. Takže píšu víc než kdy jindy a ucucávám u toho Manu (u klávesnice optimální strava a pití zároveň). Taky jsem rozjel e-shop s mými knihami a merchem a snažím se školákům zpříjemnit vyučování na dálku online přednáškami. To mě baví hodně. No, nenudím se. Já to ani neumím.

Mojí hlavní prioritou teď bude připravit sebe a vše potřebné pro účast na 9 100 km dlouhém závodě Red Bull Trans Siberian Extreme, na který jsem se nominoval jako první Čech. Tak držte palce, ta štreka mezi Moskvou a Vladivostokem bude velký dobrodrůžo. V doprovodném autě nebude chybět samozřejmě ani Mana, stejně tak jako nechybí v mém půllitříku po každým tréninku. Díky za podporu, zdar & sílu! Danda.“

Petr Lüftner

Písničkář
IG profil: @petrluftner

„Pracuji na svém v pořadí třetím hudebním albu, o víkendech připravuji a moderuji svůj pořad Hudební hledání Petra Lüftnera na Českém rozhlase Sever a v týdnu působím jako lesník u Lesů ČR. Je to úplně jinej život, naštěstí se ale téhle práce covid moc nedotýká. Práce v lese je fajn a dá se zvládnout opravdu jen tehdy, jste-li dobře vybaveni nejen oblečením, ale i jídlem, které zahřeje a je připraveno rychle, protože i o tu rychlost a co nejkratší zmrzlé prostoje v únoru právě šlo… Jedu z 90 procent na Maně, protože ji v pět ráno vždycky namixuju s banánem a mám vystaráno. Krom toho mi jako skvělý nápad přišlo vzít si s sebou termosku s horkou vodou, kterou jsem postupně během dne doplňoval svou zprvu hustší ‚Manasváču‘.

Teď v březnu je to pohodička a jedna velká nádhera – pracuju v lesích nad Hřenskem v oblasti Labské pískovce a jednou za dva dny tam potkám nějakého člověka, jinak vůbec. Akorát datly, sýkory a srnce. Furt počítám stromy a jsem šťastnej, že co se týče počasí, je asi nejdrsnější měsíc za námi a teď už to bude jenom lepší. Týdně nachodím v průměru 30 km, takže je to i super sport! :-) 

Myslím, že zvlášť v období lockdownu je nejlepší neustále hledat možnosti, jak čas využít. Vzpomenout si na období, kdy si člověk řekl: ‚Kdybych na to měl čas, udělal bych/vrhnul bych se na/dohnal bych...‘ To neustálé hledání je občas těžké, zvlášť po tom, kdy má většina z nás pocit, že od světla na konci tunelu se občas spíše vzdalujeme. A když už se do toho člověk naplno ponoří, tak je dobrý nepřetrhávat činnosti nebo myšlenky, k čemuž kromě vypnutých zvuků na telefonu například pomůže i připravená Mana.

Je mezi námi spousta těch, kterým nastalo období velkého volna. Přiznejme si – kdo si to kdy nepřál? V některých odvětvích sice trvá už rok, ale každý z nás má ve svých silách s tímto časem naložit jak nejlépe to jde. Věřím, že ti, kteří na to přišli a přijdou, mohou v budoucnu sklízet to, co nyní zaseli.“

Austin Backo

YouTuber a streamer
IG profil: @mccitronlp

„Během lockdownu jsem začal tvořit více herních i neherních videí, začal jsem aktivněji a pravidelněji živě vysílat pro své fanoušky a rozšířil jsem sortiment veselých produktů s citronovým designem. Na Vánoce jsem uvedl do prodeje hrníčky a v lednu mikiny. Když se do toho přidala odkládaná rekonstrukce bytu a zkouškové období, byl jsem rád za každou volnou chvíli pro sebe a Manu. 

Jako relax jsem si udělal čas a vylepšil svůj skill v dělání ManaBurgerů a míchání omáček. Podle všech zúčastněných teď dělám ty nejlepší burgery široko daleko, já si ale myslím, že je co zlepšovat. :-) Pro sebe si například dělám rád ManaBurger s rajčetem, sýrem, vajíčkem, cibulkou a česnekovou omáčkou. Už jsem ale zkusil i kombinaci se žervé, pažitkou a rajčátky. Bulky střídám podle chuti a načerpávám sílu na další velké projekty.“

Petr Civín 

Flyboardista
IG profil: @petrcivinflyboard

„V nynějším bláznivém světě plném opatření a zákazů se standardně věnuji přípravě na letní sezónu. Kromě každoroční fyzioterapeutické a chiropraktické rekonstrukce těla jsem si přidal i domácí sklepní projekt – LED oblek a PYRO batoh na Flyboard. Snažím se s týmem připravit na rozšíření stávající nabídky denní show a učení létání.

Nový produkt bude noční multivizuální artistické vystoupení na Flyboardu. Dokázal jsem ve sklepě spolu s Vaškem Duškem vytvořit voděodolný (IP68), nárazuvzdorný, flexibilní a lehký svítící oblek, který se dá nastavit i jako ekvalizér. S 5 200 mAh dokáže oblek svítit přes 3 hodiny. Projekt Pyro batoh, dělaný s Danem Milerem, má za cíl při létání vytvořit efekt létajícího anděla s ohnivými křídly. Zde ale více prozrazovat nebudu, ať máte i vy na léto nějaké překvapení. :-)“

The Latest posts

Představujeme tyčinku na nové úrovni. ManaBar.

Představujeme tyčinku na nové úrovni. ManaBar.

Nová Mana je modrá. Berries je čistá magie.

Nová Mana je modrá. Berries je čistá magie.

Family Pack Mark 8 je tady. Nejvýhodnější způsob, jak si užít Manu.

Family Pack Mark 8 je tady. Nejvýhodnější způsob, jak si užít Manu.