Další ManaDrink už klepe na dveře. Podpoří zdraví i potěší mysl

Další ManaDrink už klepe na dveře. Podpoří zdraví i potěší mysl

Přestože od uvedení ManaDrinku Origin v nejnovější receptuře Mark 6 uběhlo jen pár týdnů, brzy představíme další skvělou novinku. Vzali jsme výběrový kakaový prášek z prvotřídních bobů, spojili ho s nutričně dokonalým složením receptury Mark 6 a nostalgická chuť kakaa se rázem změnila na hudbu budoucnosti.

Kdo by nemiloval chuť kakaa. Jeho popularita má dokonce vědecký základ. Obsahuje totiž psychoaktivní látku salsolinol, která se váže na dopaminové receptory a je známo, že přispívá k touze po čokoládě. A když jsme u chemie, kvalitní kakaový prášek obsahuje řadu tělu prospěšných látek. Zde jsou některé z nich, které byly vědecky potvrzeny.

  1. Polyfenoly

Kakaový prášek je na polyfenoly mimořádně bohatý. Jsou to přírodní antioxidanty, které mají samy o sobě množství zdravotních výhod. Jde především o protizánětlivé účinky, příznivý vliv na průtok krve, krevní tlak a pomáhají udržovat normální hladinu krevního cholesterolu a cukru.

  1. Flavonoidy

Řada studií prokázala v kakau vysoký obsah flavonoidů, které díky produkci oxidu dusnatého zlepšují funkce cév a snižují krevní tlak. Flavonoidy jsou navíc spojeny s příznivým vlivem na hojení ran, redukci hmotnosti či snížení inzulinové rezistence.

  1. Teobromin

Kakaové boby jsou také nejkoncentrovanějším zdrojem teobrominu - alkaloidu, který má podobně jako kofein stimulační účinky, takže zlepšuje koncentraci a vizuální zpracování informací. Studie navíc potvrdily, že teobromin funguje i jako vazodilatátor, což znamená, že rozšiřuje cévy, a tak může být prospěšný při snižování vysokého krevního tlaku.

  1. Hořčík

Možná tě to překvapí, ale kakao patří mezi potraviny s nejvyšší koncentrací hořčíku na světě. Jde o esenciální minerál, který má pro naše celkové zdraví mimořádný význam. Jak součinitel se účastní přes 300 enzymatických reakcí, pomáhá snižovat riziko kardiovaskulárních onemocnění a metabolického syndromu.

  1. Měď

Kakao je zároveň jeden z nejbohatších rostlinných zdrojů mědi. Měď je důležitá především pro produkci červených a bílých krvinek i hemoglobinu, a tak je její nedostatek spojen především s hematologickými onemocněními jako je například anémie. Tento esenciální minerál je důležitý i pro zdraví kostí či správné fungování nervové soustavy.

  1. Další esenciální minerály a vitamíny

Kakaový prášek je také významným zdrojem dalších důležitých minerálů jako mangan, fosfor či zinek. Obsahuje dokonce i vitamíny, a to především skupiny B. Nejhojnější zastoupení mají postupně riboflavin (B2), niacin (B3), kyselina listová (B9), pyridoxin (B6) a další.

Spolu s dalšími zdravotními benefity, které přináší nejnovější receptura Mark 6, je tak nový ManaDrink pohlazením nejen pro chuťové pohárky, ale pro celý organismus.

Aktualizováno 3. srpna 2020: Nový ManaDrink Choco už dorazil a ty od teď můžeš zároveň zdravě jíst i hříšně mlsat. Na cestách, v práci, v autě. Kdekoliv a kdykoliv budeš potřebovat rychle zahnad hlad!

 

ManaDrink™ Choco

837 Kč

 

____________

Zdroje:

[1] Franco R, Oñatibia-Astibia A, Martínez-Pinilla E. (2013) Health Benefits of Methylxanthines in Cacao and Chocolate. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3820066/

[2]  Ludovici V, Barthelmes J, P. Nägele M, Enseleit F, Ferri C, J. Flammer A, Ruschitzka F, Sudano I. (2017) Cocoa, Blood Pressure, and Vascular Function.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5539137/ 

[3] Nehling A. (2013) The neuroprotective effects of cocoa flavanol and its influence on cognitive performance. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3575938/

[4] Weber T, Solioz M. (2014) Evaluation of chocolate as a source of dietary copper.
https://www.researchgate.net/publication/286146996_Evaluation_of_chocolate_as_a_source_of_dietary_copper

[5] Zheng J, Mao X, Ling J, He Q, Quan J. (2014) Low serum levels of zinc, copper, and iron as risk factors for osteoporosis: a meta-analysis. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/24908111/

[6] Mitchell ES, Slettenaar M, Meer N, Transler C, Jans L, Quadt F, Berry M. (2011). Differential contributions of theobromine and caffeine on mood, psychomotor performance and blood pressure. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21839757/

The Latest posts

Užij si atraktivní kombinace Many za výhodnou cenu

Užij si atraktivní kombinace Many za výhodnou cenu

Láska napříč vesmírem: Čerstvá chuť jahod a sametové Many jako dokonalý pár

Láska napříč vesmírem: Čerstvá chuť jahod a sametové Many jako dokonalý pár

„Go Bananas!“ s šíleně dobrou banánovou novinkou Many

„Go Bananas!“ s šíleně dobrou banánovou novinkou Many