Vegetman: Jaké to je stravovat se výhradně Manou?

Vegetman: Jaké to je stravovat se výhradně Manou?

 

Je to rok a půl, co začal měnit své tělo k nepoznání. V lednu 2018 učinil zásadní rozhodnutí. Stal se veganem, začal se intenzivně starat o zdraví a kondici svého těla. Doslova od základů změnil svůj život. Z obtloustlého chlapíka se stal během neuvěřitelné proměny vysekaný atlet. Tomáš, strážník městské policie v Jičíně. Na Instagramu jako Vegetman. 

Muž, který se při cestě za zdokonalením svého těla, mentálního odhodlání a zásadovosti rozhodl vymyslet vlastní výzvu: 100 dní na Maně. Výhradně Manou se stravuje už padesát dní. A dalších padesát má před sebou. Tohle je jeho neuvěřitelný příběh:

“Přechodem na veganství se změnil můj život. Během mé roční přeměny jsem každé tři měsíce držel desetidenní očistu těla, která mi pomohla získat novou sílu do života. Pochopil jsem, jak správně číst své tělo, začal poznávat jeho hranice a pochody. Konečně jsem se v sobě vyznal, začal jsem ve velkém číst svoji maličkost.

Už po čtyřech měsících od začátku veganství a po druhé očistě jsem zhubnul o 25 kg. Neměl jsem žádného výživového poradce, žádného trenéra, ve fitku jsem byl párkrát. Svaly jsem nabral bez nutnosti zvedat železo. Zpravidla jsem posiloval sám a jen se svojí vlastní vahou. Na konci mé roční proměny jsem vážil o 29 kg méně a své tělo jsem obrnil svaly.”

U DOKTORA

“U doktorů jsem zjistil, že jsem po roce a půl od začátku své životní proměny vyléčen ze všech dříve hrozících nemocí. Všechny sledované atributy v krvi mám v normě, zbavil jsem se vysokého tlaku i cholesterolu, na který jsem měl dříve předepsanou léčbu.

Ukázalo se, že mám klidový tep vrcholového sportovce, jaký můj zkušený lékař nikdy neviděl, pod 40 tepů za minutu! Při preventivním testování byly zjištěny moje současné údaje: věk 27 let, výška 181 cm, váha 71,3 kg, tuk v % 6,1, svalová hmota 63,7 kg, metabolický věk 12 let, BMI 21.8.”

PROJEKT MANA 100 – KAŽDÝ DEN S MANOU

“Rozhodl jsem se absolvovat 100 dní, kdy budu jíst jedině Manu. Tento alternativní styl veganského stravování beru jako slibný zdroj světla naší doby, který stojí za kus mého času a soustředění. Cílem mého projektu je vyzkoušet a měřit, jak moje tělo funguje na Maně během dlouhého období a zejména v kombinaci s náročnou fyzickou zátěží.

Dříve jsem se při své cestě za nejlepší formou staral o dvě věci: stravování a cvičení, teď mi zbývá více času na cvičení, protože o kvalitní stravování mám s Manou vystaráno. To očekávání, kam až mě projekt může posunout, je tak velké, že mě nezastavitelně žene kupředu.

Pod štítem společnosti Mana, která můj projekt podporuje, pod dohledem mého obvodního lékaře, výživového specialisty z NATURHOUSE Jičín a s požehnáním mé milované manželky jsem se dobrovolně vzdal na čas tuhé stravy ve jménu šetrného stravování budoucnosti.”

PROČ MANA?

“Maně jsem doslova propadl letos na jaře v Himalájích, kdy jsem díky ní s lehkým žaludkem ušel přes 200 km. Uvědomil jsem si, že chci být součástí Many a podílet se na něčem velkém. Chci do hloubky poznávat její potenciál!

Stravování pouze na Maně mi přineslo do života vyrovnanost. Už žádné rozhodování o tom, “co do huby”. Žádné starání se o jídlo. Chtěl jsem si to vyzkoušet, jaké to je. Na sto dní.”

MÁM ZA SEBOU 50 DNÍ NA MANĚ. JAK SE CÍTÍM?

“Manou jsem se začal ve stoprocentním režimu stravovat 5. srpna 2019. Zhruba každých deset dní provádím kontrolní měření, abych se ujistil o správném dávkování Many a své průběžné kondici. Zároveň pravidelně měřím minerály a vitamíny v těle pomocí speciálního lékařského přístroje.

Na stoprocentní režim na Maně jsem najel doslova z nuly na sto. Žádné postupné navykání na tekutou stravu. Skočil jsem do toho po hlavě, což pro mé tělo nebylo samozřejmě ideální, mentálně to však byl raketový start, který jsem s kosmonautskou stravou potřeboval. Zároveň od prvního dne opravdu hodně cvičím. Během prvních 50 dní jsem odcvičil 74 hodin ve vysoké intenzitě.

Tělo si na tento režim a na úplně novou, izolovanou stravu muselo zvyknout. Během prvních 37 dnů jsem ztratil asi 4 kilogramy svalové hmoty. Nevadilo mi to. Celý projekt pro mě znamená mnohem víc, než jen čísla o svalech. Je to o mém mentálním nastavení, o poznání svého těla. A taky jsem věřil, že je to jen dočasná reakce těla na změny ve stravování i tvrdém cvičení. A to se přesně potvrdilo.

Od 38. dne už zase postupně přibírám na váze. Za posledních devět dní jsem přibral 1,2 kg kvalitní svalové hmoty. Adaptoval jsem se na nutričně vyváženou stravu v nápoji a teď už můžu potvrdit, že svaly na Maně rostou. Bílkovin je v ní dost a já jsem připraven dostat se do své nejlepší tělesné formy.

Průměrně jím denně zhruba 2600 kcal. Nedostatek energie jsem žádný den zatím nepocítil. Naopak, lehká strava v podobě Many mě zásobuje ohromným množstvím energie a má síla stále roste, u řady cviků jsem dosáhl svých osobních rekordů. Na posledním měření jsem také zjistil, že mám nyní ideální poměr měřených vitamínů a minerálů. Díky Maně a jejímu nutričně kompletnímu složení. Další pozitivum: Mám skvělé zažívání jako nikdy.

A další pozitivum: Už někdy pátý den mého projektu mi zmizely ze života chutě na sladké. Stravování Manou je pro mě přesný rituál, kterým vyživuju své tělo a zpravidla mě nelákají žádné chutě na jiné potraviny. Díky absenci jakýchkoliv rafinovaných cukrů v Maně jsem se brzy začal cítit svobodný od "sladkých choutek", které mě v minulosti často zužovaly.

 

Jak jsem na tom po mentální stránce? Upřímně, čekal jsem to daleko horší. Hodně teď proces jezení prožívám. Tím, že netrávím žádný čas s vařením, o to víc si to jídlo vychutnávám. Mám čas na to, abych vědomě přijímal potravu, nejen jedl svou porci jídla.

Pravdou ale také je, že už delší dobu se cítím emočně utlumený, zřejmě právě díky absenci výše zmíněných cukrů (energie mám dost). Mé projevy jsou rezervovanější, prý se mnou není taková sranda. Má soustředěnost značně narostla a stejně tak zásadovost (zřejmě odraz zásadovosti mé diety). Možná za to může i fakt, že společné chvíle u jídelního stolu s mojí manželkou jsou nudné, nebo spíše žádné. Nesdílíme nadšení ze společného jídla, protože si každý jíme "to své". Můj projekt je taková osamělá jízda a ti nejbližší kolem mě to pociťují. To vnímám jako dosavadní největší negativum mého projektu.”

SLEDUJ PRŮBĚH MÉHO PROJEKTU

“Mou cestu můžete sledovat na Instagramu Vegetman. Každý den zde sdílím v příspěvcích aktuální informace a statistické údaje o mém projektu, tipy na cvičení i fotografie z mého nynějšího života na Maně. Pokud máš otázky k mojí roční proměně, low cost cestování nebo projektu s Manou, napiš mi zprávu. Rád pomůžu.

Motto mého projektu zní: Radost z nepohodlí není běžný jev, dokud se radost nestane pohodlím života samotného.”

DŮLEŽITÉ PROHLÁŠENÍ

"Firma Mana, jenž produkt vyrábí, se na projektu podílí do jisté míry, a to jako sponzor produktů Mana. Nejsem v pracovním poměru pro tuto firmu a veškeré závěry, které z projektu vyvodím, budou moje závěry. Tento projekt je na mé vlastní riziko a přišel jsem s ním já sám. Nejsem vázán žádnou smlouvou. Podotýkám, že nemám slíbený žádný druh odměny za kladný výsledek či zveřejnění projektu, ani za dokončení projektu."

The Latest posts

Užij si atraktivní kombinace Many za výhodnou cenu

Užij si atraktivní kombinace Many za výhodnou cenu

Láska napříč vesmírem: Čerstvá chuť jahod a sametové Many jako dokonalý pár

Láska napříč vesmírem: Čerstvá chuť jahod a sametové Many jako dokonalý pár

„Go Bananas!“ s šíleně dobrou banánovou novinkou Many

„Go Bananas!“ s šíleně dobrou banánovou novinkou Many