Reakce výrobce potravin Mana na článek uveřejněný na webu vitalia.cz dne 21. 5. 2020

Zdrojový článek zde: https://www.vitalia.cz/clanky/tekuta-strava-jidlo-dlouhodobe-nenahradi/

Slovo na úvod

“Text na webu vitalia.cz věnující se potravinám Mana obsahuje nepravdivé informace a zavádějící tvrzení, což je pro nás jako výrobce nepřípustné a není to ani hodno portálu vitalia.cz. Přestože je celý text o Maně zavádějící jako celek, rádi bychom uvedli na pravou míru alespoň několik nepravdivých tvrzení autorky a předložili jasné argumenty,” říká Mgr. Marek Humpl, spoluzakladatel Many a ředitel oddělení vědy a výzkumu.

Kompletní vyjádření naší společnosti přikládáme zde:

Tvrzení v článku č. 1: “V Maně nejsou komplexní sacharidy.”

Mana je zdrojem komplexních sacharidů. V prášku Origin Mark 6 jsou:

  • Maltodextrin z kukuřice. Výborný zdroj sacharidů, který dodává lidskému tělu rychle využitelnou energii. 
  • Palatinóza. Pomalu vstřebatelný cukr z bílé cukrové řepy. V Maně používáme isomaltulózu místo cukru, což vede k omezení nárůstu hladiny glukózy v krvi po její konzumaci; navíc se tak snižuje riziko srdečních chorob a cukrovky.
  • Ovesná vláknina s betaglukany. Pomáhá udržovat normální hladinu cholesterolu v krvi. Oves je také skvělým zdroje nerozpustné vlákniny, škrobu, bílkovin a vitaminů B a minerálů jako draslík a hořčík. 
  • Inulin. Rozpustná vláknina z kořene čekanky je výborné prebiotikum.
  • Vláknina mrkvová, vláknina z konopí, hrachu a řas. Jsou zdrojem rozpustné, nerozpustné vlákniny, bílkovin a dalších fytonutrientů. 
  • Arabská a xanthanová guma a další minoritně zastoupené sacharidy, které doprovázejí ostatní suroviny.

Podle studie, kterou jsme provedli ve spolupráci s Univerzitou Karlovou a Fakultní nemocnicí Královské Vinohrady v Praze, lze Mana drink řadit mezi jídla s nízkou sacharidovou zátěží. V rámci této spolupráce jsme zjistili, že Mana drink má relativně nízký glykemický index (29) a inzulinový index (41), díky čemuž by mohl být mimo jiné vhodný pro použití u diabetiků v rámci komplexní dietetické léčby. Domníváme se, že glykemický index bude takto nízký také u prášku Mana, vzhledem k téměř totožnému složení jako u Mana drinku. Výsledky studie jsou zveřejněny na našich webových stránkách v rámci FAQ.

pozn. Dle chemické klasifikace sacharidů patří mezi komplexní (složené) sacharidy - glykogen, škrob (amylosa, amylopektin), vláknina (celulosa, hemicelulosy, pektin, beta-glukany), polysacharidy vázané na glykoproteinech (mukopolysacharidy).

Tvrzení v článku č. 2: “Vláknina je do Many přidávána uměle pomocí ovesných beta-glutanů, které jsou sice přínosné ke snižování cholesterolu nebo krevního cukru, ale neobsahuje naopak potřebnou nerozpustnou vlákninu.

Zde se jedná hned o dvě nepravdivá a velmi zavádějící tvrzení.

V Maně je zdrojem vlákniny oves s vysokým obsahem beta-glukanů. Tato ovesná vláknina se vyrábí semletím ovesných otrub, které normálně konzumujeme a jsou přirozenou složkou našeho jídelníčku. Tedy tvrzení, že se jedná o uměle přidanou vlákninu, je velmi silně zavádějící. Z 99,5 % používáme suroviny přírodního rostlinného původu, které jsou zdrojem makroživin a zároveň mikroživin. Oves je skvělým zdroje nerozpustné vlákniny, škrobu, bílkovin a vitaminů B a minerálů jako draslík a hořčík.

Mana obsahuje rozpustnou i nerozpustnou vlákninu. Pro zajištění normální funkce střev je doporučený denní příjem vlákniny dle EFSA 25 g/den. Prášková Mana Mark 6 obsahuje v 5 porcích dohromady 35 g vlákniny, z toho 20 g rozpustné a 15 g nerozpustné vlákniny. 5 porcí drinku Mark 5 vám dodá 22 g vlákniny, z toho 6,5 g rozpustných beta-glukanů a 15,5 g nerozpustné vlákniny.

Verze Origin Mana prášku Mark 6 obsahuje těchto šest druhů vlákniny: 

  • Ovesná vláknina s betaglukany. Pomáhá udržovat normální hladinu cholesterolu v krvi. Oves je také skvělým zdroje nerozpustné vlákniny, škrobu, bílkovin a vitaminů B a minerálů jako draslík a hořčík. 
  • Inulin. Rozpustná vláknina z kořene čekanky je výborné prebiotikum.
  • Mrkvová vláknina, vláknina z konopí, hrachu a řas. Jsou zdrojem rozpustné i nerozpustné vlákniny, bílkovin a dalších fytonutrientů. 

Tvrzení v článku č. 3: “Mana neobsahuje fermentované výrobky, ovoce a zeleninu, které jsou zdroji potřebných antioxidantů a polyfenolů.” 

Mana je  z 99,5 % tvořena z přírodních rostlinných surovin, které jsou zdrojem základních živin, vitaminů a minerálů a také fytonutrientů jakou jsou polyfenoly a další antioxidanty (zdrojem je sója, hrách, a další zdroje proteinů v Maně, ovesná a mrkvová vláknina, kakao v případě příchuti Dream, rostlinné oleje a minoritně i ostatní suroviny).

Fermentované potraviny jsou zdravé především díky tomu, že bakterie při fermentaci potravin tvoří mnoho vitaminů a dalších nutrientů. Mana však už obsahuje celé spektrum vitaminů a minerálů v dobře vstřebatelných formách, které jsou součástí surovin. Navíc je dodáváme, abychom zajistili dostatečné množství dle doporučení, které za den naše tělo potřebuje. Mana obsahuje aktivní antioxidanty jako vitamin E a vitamin C, které jsou pro nás esenciální.

Mgr. Marek Humpl, spoluzakladatel společnosti a ředitel oddělení vědy a výzkumu

Marek vystudoval organickou chemii na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze (titul Mgr.) se zaměřením absolventských prací na enantioselektivní organickou syntézu farmakologicky aktivních látek. Má za sebou též doktorské státnice (Ph.D.) a je před obhajobou své dizertační práce. Předtím, než se začal naplno věnovat vývoji potravin Mana, zabýval se také aplikovanou chemií.

V oddělení vědy a výzkumu vede tým odborníků, kteří jsou absolventy Vysoké školy chemicko-technologické, např. oboru chemie a analýza potravin, dále oboru kvalita a bezpečnost potravin, oboru chemické, biologické a potravinářské disciplíny, zdravotní nezávadnosti potravin apod. Dále je tým tvořen absolventy Univerzity Karlovy, fakulty Přírodovědecké, oboru biochemie s následným doktorským vzděláním v oboru biologie buňky a molekulární biologie se specializací - nutriční biochemik, vývoj a výzkum potravin, dále s doktorským vzděláním v oblasti syntézy biologicky aktivních substancí. Někteří z členů týmu dále absolvovali kurzy, na základě kterých se stali auditory systémů jakosti ISO 9001, HACCP, IFS atd. Jednotliví členové týmu se i nadále vzdělávají a jsou například i aktivními vyučujícími na vysokých školách.