Nutričně dokonalá

Vše, co tvé tělo potřebuje

Mana je 100% rostlinné jídlo, které tvému tělu dodá vyvážený poměr bílkovin s kompletním aminospektrem, zdravé tuky s omega-3, sacharidy, hromadu vlákniny, 14 vitamínů a 17 minerálů.

Mnohem víc, než od jídla čekáš

Stvořena vědou, prověřena praxí

Manu vyvíjí v laboratoři tým českých vědců a odborníků z oblasti potravinářství, biochemie a chemie přímo v pražském výrobním závodě. Složení Many je postaveno na dvou vlastních klinických studiích, které vznikly ve spolupráci s Karlovou univerzitou, dále na bázi klinických studií Evropského úřadu pro bezpečnost potravin (EFSA), Světové zdravotnické organizace (WHO) a zkušenostech z klinické medicíny.

Složení potravin neustále vyvíjíme a přizpůsobujeme současnému vědeckému poznání, a proto pravidelně vydáváme novou, vylepšenou verzi nutričního složení našeho jídla. V současnosti se jedná o verzi Mark 6.

Nová receptura Mark 6: 

  • 42 esenciálních nutrientů
  • 4 nové zdroje proteinu, nyní celkem 6
  • 1 nový zdroj tuků, nyní celkem 6
  • 5 nových zdrojů vlákniny, celkem 8
  • 38 vitamínů a minerálů
  • 3 nové formy minerálů (Mg, K, Zn)
  • Omega 3 z mořských řas (EPA a DHA)
  • Kompletní aminokyselinové spektrum
  • Nízký glykemický index (Gl 29)
  • Bez GMO a laktózy

Navenek minimální. Uvnitř maximální

42 esenciálních nutrientů

Za esenciální nutrienty považujeme takové živiny, které jsou nepostradatelné pro správné fungování a metabolismus, ale naše tělo si je nedokáže samo vytvořit. Musíme je přijímat v potravě každý den v dostatečném množství – vitamíny, minerály, některé aminokyseliny i mastné kyseliny. Receptura Mark 6 těchto esenciálních živin obsahuje výjimečných 42! Prostě vše, co chceš a potřebuješ.

Kvalitní výživa pro tvé svaly i kosti

6 zdrojů proteinu

Unikátní kombinace šesti zdrojů rostlinných proteinů podpoří růst svalové hmoty a správnou regeneraci. Jedna porce prášku ti dodá 21 g kvalitních bílkovin a kompletní aminokyselinové spektrum. Jako zdroj proteinu používáme izolovanou sojovou a hrachovou bílkovinu, ovesný, konopný, rýžový protein a také protein ze sladkovodní řasy.

Zázrak jménem mořská řasa

6 zdrojů tuku

Zdravé tuky v Maně pomáhají regulovat cholesterol v krvi a dodají ti tu správnou energii pro tělo i mozek. Jedna porce prášku obsahuje 19 g tuků z oleje z mořských řas (bohaté na Omega 3 EPA a DHA), kokosového, slunečnicového, řepkové a lněného oleje, fosfolipidy ze sojového lecitinu a navíc také tuky z ovsa. Unikátní směs rostlinných olejů v Maně je zdrojem důležitých vitamínů rozpustných v tucích a cenných fytonutrientů jako jsou vitamín E, fytosteroly nebo lutein.

Block

Mana obsahuje Omega 6 a Omega 3 mastné kyseliny ve správném poměru 2:1

Dobré trávení a spokojená střeva. To chceš!

8 zdrojů vlákniny

V jednom prášku najdeš 7 g vlákniny, které podpoří růst a funkci střevních bakterií. Zdroji vlákniny jsou ovesná vláknina s významným obsahem beta-glukanů, rozpustná vláknina z kořene čekanky známá jako inulin, arabská guma, mrkvová vláknina a vlákniny z konopí, hrachu, sóji a sladkovodní řasy.

Když kompletní jídlo, tak se vším všudy 

14 esenciálních vitamínů

V lidském organismu mají vitamíny funkci biokatalyzátorů a antioxidantů. Podílejí se na metabolismu bílkovin, tuků, sacharidů a na vstřebávání minerálů. 

ManaPowder™ je díky svému bohatému obsahu vitamínů a minerálů, které jsou zakomponované do kompletního jídla, skvěle vstřebatelný multivitamín. Obsahuje kompletní spektrum 14 esenciálních vitamínů – vitamín A, všech 8 vitamínů skupiny B, vitamín C, D2, E, K1 a K2.

Ani tady jsme nešetřili

17 esenciálních minerálů

Minerály jsou nezbytné pro růst a metabolismus celého organismu, podílí se na výstavbě tělesných tkání a jsou důležité i pro práci mozku a svalů. Receptura Mark 6 obsahuje 17 esenciálních minerálů. Stejně tak obsahuje také dalších 7 minerálů ve formě stopových prvků, které se přirozeně vyskytují v potravinách.
 
Do nejnovějšího prášku jsme přidali nové chelátové formy hořčíku (mléčnan hořečnatý), draslíku (citronan draselný) a zinku (glukonan zinečnatý), které jsou oproti předchozí receptuře ještě lépe vstřebatelné.

Nízký glykemický index (Gl 29)

Zdravé sacharidy

Manu řadíme do kategorie potravin s nízkým glykemickým indexem (Gl 29). Je tak skvělým řešením, pokud hledáš jídlo s pomalými sacharidy, které tě nadlouho zasytí a bude tělu postupně uvolňovat energii. Manou tedy můžeš nahradit běžné potraviny, a to bez obav ze zatížení organismu vyšším rizikem rozvoje obezity a cukrovky.

Graf zobrazuje průměrné absolutní hodnoty glykemií v čase. Data jsou zobrazena jako průměr ± SEM; p < 0.0001 pro interakci čas vs. test, two-way ANOVA.

Poměr doporučený vědci. Pro moderní život

Vyvážené zastoupení makroživin

Z celkového energetického zastoupení živin v ManaPowder™ představuje množství bílkovin 22 %, sacharidů 34 %, a tuků 44 %. Tento poměr je ve shodě s doporučeními Evropského úřadu pro bezpečnost potravin a nejnovějšími klinickými studiemi zabývajícími se moderní výživou.  

Profil aminokyselin

Množství aminokyselin v denní porcí (5 porcí) ManaPowder™ (AA g/100 g protein)

Množství aminokyselin v referenčním proteinu dle WHO (AA g/100 g protein)

Profil vitamínů a minerálů

Množství vitamínů v denní porci (5 porcí) ManaPowder™
(% = denní doporučený příjem pro dospělého člověka)

Ingredience

 Rostliny, které dělají Manu dokonalou

Block

Lipidy z mořské řasy

Olej z mořských řas podporuje činnost srdce, mozku a vidění. Obsahuje omega-3 nenasycené mastné kyseliny DHA a EPA, které mají příznivé účinky při denním příjmu alespoň 250 mg. Denní porce ManaPowder™ dodá tvému tělu 1150 mg těchto kyselin, z toho 1105 mg DHA.

Block

Disacharid z bílé řepy

IIsomaltulosa (Palatinose) je pomale vstřebatelný disacharid z bílé cukrové řepy. V Maně používáme isomaltulosu místo cukru, což vede k omezení nárůstu hladiny glukózy v krvi po její konzumaci. Navíc se tak snižuje riziko srdečních chorob a cukrovky. Glykemický index Many je 29, a proto ji řadíme mezi potraviny s nízkou sacharidovou zátěží.

Block

8 typů vlákniny 

Mana obsahuje těchto šest druhů vlákniny: ovesnou vlákninu s významným obsahem beta-glukanů, rozpustnou vlákninu z kořene čekanky (inulin), mrkvovou vlákninu, arabskou gumu, vlákninu z konopí, hrachu, sóji a sladkovodních řas. Všechny tyto typy vlákniny podporují růst a funkci našich přátelských bakterií ve střevech. Beta-glukany z ovsa také pomáhají udržovat normální hladinu cholesterolu v krvi.

Block

Lipidy ze lnu

Lněný olej je bohatým zdrojem omega-3 mastných kyselin, které působí protizánětlivě, chrání mozek proti stárnutí a snižují hladinu cholesterolu. Používáme za studena lisovaný lněný olej s technologií bezkyslíkaté atmosféry během všech částí výrobního procesu. Což je prevence proti nežádoucí peroxidace oleje. Tento olej má nejvyšší koncentraci omega-3 mastných kyselin z rostlinných olejů.

Block

Lipidy ze slunečnice

Slunečnicový olej pomáhá chránit naši kůži a tkáně před oxidativním stresem. Olej ze slunečnicových semínek obsahuje významné množství mononenasycených (MUFA) a polynenasycených (PUFA) mastných kyselin jako jsou omega-9 a omega-6 mastné kyseliny. Tento olej je navíc bohatým zdrojem antioxidantu vitaminu E a fytosterolů.

Block

Oligosacharidy z kukuřice

Kukuřice je výborným zdrojem sacharidů, které dodají našemu tělu rychle využitelnou energii. Kukuřičné zrno je vstupní surovinou při produkci velmi čistých a dobře definovaných oligosacharidů. Kukuřičné sacharidy v kombinaci s ostatními ingrediencemi v Maně přispívají k příjemné jemnosti produktu.

Block

6 typů proteinu

V jedné porci Many je obsaženo 21 g komplexních bílkovin. Používáme nutričně i chuťově vyváženou směs proteinů ze soji, hrachu, ovsa, sladkovodních řas, hnědé rýže a konopí. Výsledkem je plně rostlinný protein s kompletním aminospektrem, který podpoří růst a regeneraci tvých svalů.

Block

Lecitin ze soji

Sojový lecitin je zdrojem fosfatidylcholinu, tedy cenného nutrientu cholin, který pomáhá zlepšovat naši pamět. Tento biologicky významný lipid je nezbytným stavebním blokem nervových a mozkových buněk. Zároveň lecitin vykazuje výborné emulgační vlastnosti.

Block

Lipidy z řepky

Řepkový olej přispívá k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi a to díky bohatému zastoupení omega-3 kyseliny alfa-linolenové. Rovněž obsahuje omega-6 mastné kyseliny. Řepkový olej je výtečným zdrojem v tuku rozpustných vitamínů a také fytonutrientů jako jsou fytosteroly a lutein.

Block

Lipidy z kokosu

Unikát mezi přírodními oleji. Kokosový olej poskytuje celému tělu a mozku rychle využitelnou energii. Naše tělo ho dokáže dobře spalovat. Kokosový olej, který používáme, je jak organický, tak lisovaný za studena. Má příjemnou vůni, pevnou konzistenci a je bohatý na mastné kyseliny se středně dlouhým řetězcem (MCFA) - zejména kyseliny laurové, myristické, kaprylové a kapronové. Obsahuje pouze malé množství vyšších nasycených mastných kyselin.

Block