Novinka

1. březen 2023

Mana představuje nový Drink Mark 8 – výkonnější, lahodnější a udržitelnější, než kdy dříve

Mana predstavuje novy Drink Mark 8

Mana představuje nový Drink Mark 8. S ještě výkonnějším nutričním složením, novými lahodnými příchutěmi a udržitelnějším obalem s počáteční cenou pouhých 81 Kč za porci.

Dnes představujeme nový Drink Mark 8. S ještě výkonnějším nutričním složením, novými příchutěmi a udržitelnějším obalem s počáteční cenou pouhých 81 Kč za porci. Poprvé přinášíme nový obal o objemu 400 ml z udržitelného mono-materiálu. Z něj lze po recyklaci vyrábět nekonečně další obaly, což bylo v předchozím designu těžko představitelné. Novinkou je také příchuť Lime Cake (Limetkový cheesecake), která posouvá produktovou řadu o další stupínek výš.

Drink Mark 8 přináší nové příchutě, ještě více vylepšenou recepturu, to vše v nové větší lahvi z nekonečně recyklovatelného mono-materiálu. Nová generace Many poskytuje fenomenální zážitek, který posune produktivitu a kreativitu uživatelů na další úroveň. Zákazníci si mohou nové Mana Drinky objednávat již dnes, přičemž odesílání začíná již během března.

„Jsme rádi, že se můžeme s novou Mark 8 posunout ještě dále. Přicházíme na trh s vylepšeným složením, novou boží chutí a rozšířenou produktovou řadou v kompaktním designu nové udržitelné lahve. A to bez změny ceny. Tato kombinace výhod představuje obrovskou hodnotu hlavně pro uživatele po celém světě. Věřím, že Mana Mark 8 bude perfektně sloužit všem, kteří chtějí jídlo za dostupnou cenu, kterému se nutričním obsahem na této planetě nic jiného nevyrovná.“ říká Jakub Krejčík, CEO společnosti


Ještě lepší, výkonnější složení Mark 8

V designu nové receptury jsme se opět detailně zaměřili na složení a zastoupení živin a bioaktivních složek. Mark 8 tak dokonale odpovídá potřebám pestrého příjmu živin a obsahuje vše, co tělo potřebuje ke špičkovému fungování těla i mysli.

Složení nové generace Many je obohacené o aminokyseliny taurin a L-karnitin. Každá porce tak ještě lépe podporuje správné trávení a metabolismus tuků. Do nové receptury Mark 8 jsme nově také zařadili ingredience obohacené o bioaktivní formy selenu. Dále je složení nově doplněno o pikolinát chromitý, který je považovaný za nejlepší zdroj chromu.

Základní výhody nového složení

Taurin

  • pomáhá trávit tuky
  • přispívá k nervové, svalové a srdeční funkci

L-karnitin

  • podporuje tvorbu svalové hmoty
  • příznivě ovlivňuje hospodaření těla s tukovými zásobami

Selen

  • pomáhá udržovat obranyschopnost organismu
  • reguluje tvorbu hormonů štítné žlázy
  • přispívá ke zdraví vlasů a nehtů

Chrom

  • přispívá k metabolismu makroživin
  • pomáhá udržet normální hladinu glukózy


Nová příchuť Lime Cake je prostě bomba!

Nová příchuť Lime Cake nabízí šťavnaté a sladké dezertní pohlazení s povznášejícími tóny limetky. Chutí možná připomíná dortík, ale je to plnohodnotné a nutričně dokonale vyvážené jídlo s počáteční cenou pouhých 81 Kč za porci.

S Mark 8 přichází také nová příchuť limetkového cheesecaku. Nabízí šťavnaté a sladké dezertní pohlazení s povznášejícími tóny limetky. Chutí možná připomíná dortík, ale je to plnohodnotné a nutričně dokonale vyvážené jídlo.


Nová udržitelná lahev z mono-materiálu

Již 8 let přinášíme udržitelné jídlo, které vždy balíme do obalů, co dokáží uchovat nutriční hodnoty po celou dobu spotřeby. Stojíme za snahou přinášet světu dlouhodobě udržitelné jídlo a to nejen pro lidi, ale také pro planetu. A proto jsme novou verzí Mark 8 obaly ještě vylepšili.

Nyní je lahev vyrobena v tzv. mono-materiálu (jeden typ materiálu PET). Obrovskou výhodou je absolutní recyklovatelnost a znovu použití do tzv. RE-PET obalů, které se v budoucnosti chystáme používat. To bohužel v případě nápojových kartonových obalů nelze tak snadno. Nenaplnily se sliby a ambice, které byly vytyčeny a do dnešního dne je z tohoto typu balení možné efektivně recyklovat pouze složku papíru. 

Počet recyklací PET lahví je s ohledem na jejich výrobní technologii téměř nekonečný. Infrastruktura pro recyklaci je také oproti nápojovým kartonovým obalům mnohem lépe ustanovená. Například v Německu už funguje systém zálohovaných PET lahví, který již nyní s novou Mark 8 používáme. V České republice již vidíme testovací provoz recyklace zálohovaných obalů u supermarketů Lidl a Kaufland, do kterých již nyní můžete lahve vracet. V České republice dosahuje úroveň třídění nápojových kartonových obalů 27 % z celkové produkce. Oproti tomu PET lahví se podle EKO-KOMU v Česku zrecykluje 82 %. V globálním měřítku si tak Česko vede v recyklaci PET lahví opravdu skvěle.


Větší objem pro lepší hydrataci

400 ml. To je nový objem lahve Mark 8. Mana díky většímu balení více zasytí a lépe hydratuje tělo, energetická hodnota zůstává stejná. Jeden Drink Mark 8 dodá 330 kcal dokonale vybalancovaného poměru makroživin 21 % proteinů, 35 % sacharidů a 44 % tuků z celkového energetického obsahu. Větší objem jedné porce drinku lépe aktivuje živiny a vylepšuje texturu a chuť.

ZDROJE:

https://www.caoh.cz/aktuality/zalohovani-pet-lahvi-v-cr-ocima-odborniku.html

https://www.komunalniekologie.cz/info/trideni-a-recyklace-napojovych-kartonu-v-ceske-republice

https://www.lidovky.cz/byznys/advertorial-recyklace-spalovna-karton-tetrapak-trideni-odpadu.A220915_104740_ln_ekonomika_ape

https://www.tetrapak.com/content/dam/tetrapak/publicweb/gb/en/sustainability/TetraPak_Sustainability_Report_2021.pdf

https://www.statista.com/statistics/1316826/recycling-rate-of-pet-products-europe/

https://zerowasteeurope.eu/wp-content/uploads/2022/02/HCIP_V13-1.pdf

https://www.tetrapak.com/en-cz/sustainability/local-pages/recyklace-a-sber-v-

crhttps://www.ceskenovinky1.eu/2022/12/09/vyrobci-upozornuji-politiky-recyklujeme-malo-napojovych-kartonu/

https://www.renewablematter.eu/articles/article/new-eu-rules-on-packaging-shows-beverage-carton-is-not-as-renewable-as-previously-thought

https://zerowasteeurope.eu/wp-content/uploads/2020/12/zero_waste_europe_report_-beverage-carton_en.pdf