Na počátku štěstí byla naděje. Přečtěte si, jak jste pomohli s námi! ❤️

Na počátku štěstí byla naděje. Přečtěte si, jak jste pomohli s námi!  ❤️

Blíží se čas Vánoc, kdy si možná více než jindy uvědomujeme, jak je štědrost a pomoc ostatním důležitá, krásná věc. I u nás v Maně jsme se rozhodli pomoci tam, kde je to potřeba. 

Naší misí je být šetrní k planetě a všem tvorům, co na ní žijí. Proto jsou všechny naše Mana produkty čistě rostlinného původu. Klademe důraz na funkčnost a udržitelnost zároveň. A právě to nás vedlo k tomu spojit se během letošních Vánoc s Farmou Naděje. Hlavním cílem farmy je pomoci zvířatům zachráněným z nevyhovujících podmínek a příšerných chovů. A dát jim tak naději na lepší život. 

Marie Šebestová s kamarádkou Katkou se rozhodly vzít si půjčku a společně se všemi jejich úsporami koupit holé a zemědělstvím zničené pole v Dobrovítově. Farma Naděje vznikla v červnu 2017, kdy se Marie nastěhovala a začala farmu budovat. Od té chvíle zachránila život už desítkám zvířat. Už v srpnu téhož roku začala přijímat první zachráněná zvířata- kozy Dorotku a Lízu. Dnes, po dvou a půl letech, už na farmě našlo trvalý domov více než 80 zvířat. 

Rádi bychom se s vámi podělili o to, co jsme spolu s Marií vymysleli a jak se i vy můžete přidat a ulehčit tak život jí a němým tvářím. Společně jsme vybrali ta zvířátka, která momentálně potřebují nejvíce péče. 

Od prosince 2019 do konce února 2020 pomůže každá zakoupená Mana k tomu, aby měla i zvířata takový život, jaký si zaslouží. Z každé vaší objednávky totiž věnujeme celých 100 korun přímo Farmě Naděje! 

Jak na to? Objednejte si na mojemana.cz a zadejte kód FARMANADEJE. Za každou objednávku darujeme farmě 100 korun. 

Celkovou částku Marii předáme v průběhu ledna a vás o tom samozřejmě budeme na našich kanálech informovat.

S naší podporou bude moci Marie zase o něco víc investovat do zachráněných zvířat -  zajistit například spaní na seně pod střechou nebo pořídit dostatek krmiva. Společně tak zlepšíme život například kozám Dorotce a Líze, kocourovi Vítkovi, kravičce Jitce nebo kačerovi Šmajdovi. A vás za odměnu čeká nejen vaše objednávka s božskou Manou, ale i jako malý dárek a poděkování za dobrý skutek krásné, připomínkové samolepky.

Každé zvíře z farmy má jiný příběh, ale zároveň je spojuje to, že by bez Farmy Naděje pravděpodobně už nebyla mezi námi. A teď něco málo k těm zvířatům, kterým můžete darovat trochu své pomoci a lásky: 

Kocourek Vítek byl nalezen jako měsíční miminko v den, kdy se majitelé firmy jeli poprvé podívat na pozemek, kde dnes Farma Neděje stojí. Proto byl pojmenován Vítek z Dobrovítova. Vítek umí poprosit jako pes a všichni, co se s ním setkají poprvé, jsou z toho v úžasu.

Kozy Dorotka a Líza jsou první zachráněná zvířata, která na farmu přišla. Když svou přítomností začala těšit svou novou rodinu, bylo jim jen pět měsíců. Farma Naděje zachránila tyto dvě divošky z malé mléčné farmy, kde měly být prodány na maso. A rozhodně se s nimi na farmě nenudí, jsou to nejzlobivější a nejakčnější kozy.  

Z kachny Šmajdičky se po chvíli vyklubal kačer Šmajda. Tento menší zmatek pohlaví je ale zanedbatelný v porovnání s tím, jaký je Šmajda úžasný mazel. Šmajda byl zachráněn z velkochovu společně s jeho kamarády. Lidé Šmajdu vyhráli v tombole a místo, aby ho snědli, se rozhodli mu najít nový domov. Šmajda je bohužel slabý a zbytek kačeří rodiny ho nepřijímá, proto bydlí v Invalidovně. A Šmajda je vážně kamarád, nechá se chovat a miluje lidskou společnost.

Kráva Jitka je zachráněna z plzeňské Zoo, kde měla ustoupit mladším kravám. Místo toho, aby šla na jatka, byla dovezena jednou dobrou duší na farmu, kde dnes vesele skotačí s ostatními zvířaty. Také se stala adoptivní maminkou odrostlého telátka Grace.

A jaké je vánoční přání Marie a lidí z Farmy Naděje? Nejen zachránit co nejvíce zvířat, ale i otevřít oči a srdce co nejvíce lidem. Pokud opravdu chceme změnit život na naší planetě k lepšímu, musíme začít u nás samotných. 

Bude boží, když společně s námi pomůžete Farmě Naděje šířit dobré skutky. Je radost dělat radost. Čas Vánoc - čas naděje, zázraků a dobrých skutků. 

 

Tým Mana

 

The Latest posts

Představujeme tyčinku na nové úrovni. ManaBar.

Představujeme tyčinku na nové úrovni. ManaBar.

Nová Mana je modrá. Berries je čistá magie.

Nová Mana je modrá. Berries je čistá magie.

Family Pack Mark 8 je tady. Nejvýhodnější způsob, jak si užít Manu.

Family Pack Mark 8 je tady. Nejvýhodnější způsob, jak si užít Manu.