Udržitelnost je důležitou součástí naší mise. Zbavili jsme se 1 700 kilogramů zbytečného plastu

Udržitelnost je důležitou součástí naší mise. Zbavili jsme se 1 700 kilogramů zbytečného plastu
Udržitelnost, životní prostředí

Když jsme pracovali na vývoji receptury Mark 6, jednou z našich priorit bylo zakomponovat do jídla co nejbohatší škálu výživných látek z co nejširšího spektra zdrojů. Neméně důležité je pro nás minimalizovat také dopad naší výroby na životní prostředí. Proto jsme se rozhodli skoncovat s plastovými odměrkami, které roky byly součástí krabice s práškem. Díky tomu jsme od 1. ledna 2020, kdy byla receptura Mark 6 uvedena na trh, ušetřili dosud už tunu plastu. Za celý rok uchráníme životní prostředí od téměř 100 tisíc plastových odměrek, což je 1 700 kilogramů plastu!

Nejenže používáme ekologicky šetrné suroviny od osvědčených výrobců a distributorů, ale podnikáme i kroky na inovaci naší výrobní linky a redukci obalového materiálu. V roce 2018 jsme investovali miliony korun právě do naší výrobní linky a vývoje patentované technologie míchání. To nám umožnilo poprvé v historii spojit prášek s olejem, který jsme dosud dodávali v samostatné plastové lahvičce. S příchodem předešlé receptury Mark 5 se nám tak podařilo zredukovat velikost obalů a snížit tak spotřebu plastů o 50 % a papíru o 20 %.

Odstraněním plastových odměrek z našich nejnovějších prášků tak pouze pokračujeme v našem snažení. Od lednového uvedení receptury Mark 6 jsme dosud ušetřili už tunu plastového odpadu. Místo odměrky nyní do krabice vkládáme návod, jak dávkovat prášek pomocí obyčejné polévkové lžíce (5 vrchovatých polévkových lžic = 2 Mana odměrky/86 g/400 kcal). A pro ty, kteří si přípravu Many bez odměrky nedovedou představit, máme stále naši originální odměrku z nerezavějící oceli, která se dá koupit v rámci Starter kitu i samostatně

Starter Kit, Nalgene
Ačkoliv doporučujeme přesnou porci s energetickou hodnotou 400 kcal – a k tomu slouží právě naše odměrka – spousta našich zákazníků si ManaPowder míchá dle vlastních potřeb. Zatímco někteří dávají přednost hustší konzistenci, jiní upřednostňují řidší a lehčí jídlo. Ať už používáš odměrku, nebo ne, Manu si můžeš namíchat vždy podle vlastních představ. Nejdůležitější je, že lahodí nejen tvému tělu, ale i planetě.

The Latest posts

Představujeme tyčinku na nové úrovni. ManaBar.

Představujeme tyčinku na nové úrovni. ManaBar.

Nová Mana je modrá. Berries je čistá magie.

Nová Mana je modrá. Berries je čistá magie.

Family Pack Mark 8 je tady. Nejvýhodnější způsob, jak si užít Manu.

Family Pack Mark 8 je tady. Nejvýhodnější způsob, jak si užít Manu.