Na | Sodík

Sodík patří mezi biogenní prvky a je součástí lidského organismu, kde se nachází především v extracelulárních tělních tekutinách ve formě iontu Na+. V lidském těle má sodík nenahraditelnou funkci na membránách našich buněk. Spolu s draslíkem se sodík podílí na chodu sodno-draselné pumpy (elektrogenní transmembránový enzym), která udržuje na vnitřní i vnější straně membrány charakteristické nerovnoměrné rozložení těchto dvou iontů.

Rozložení a transport sodíku a draslíku mezi vnějším a vnitřním prostředím buněk má podstatný vliv na vznik a šíření membránového elektrického signálu nervovými a svalovými buňkami. Správný chod pumpy udržuje ideální osmotický tlak uvnitř buněk, ideální koncentrace iontů v krevním řečišti a neutrální pH krve.

Příjem sodíku (soli, chloridu sodného) by neměl být vyšší než doporučené denní množství, jelikož jeho nadbytek v krvi vede k hypertenzi, k onemocnění kardiovaskulárnímu systému a vyšší zátěži ledvin.

Sodík je již přirozenou součástí našich surovin, ze kterých se ManaPowder i ManaDrink vyrábí. Navíc přidáváme sodík ve formě chloridu sodného.

Na nutričním štítku je obsah sodíku definován jako sůl, tedy NaCl. Přesné informace o obsahu soli v ManaPowder Origin najdete zde. Informace o obsahu soli u ManaDrink Origin naleznete zde.

Mana je nutričně kompletní jídlo. Užijte si Manu jako součást pestré a vyvážené stravy a zdravého životního stylu.

Zdroj informací:

Online: https://efsa.onlinelibrary.wiley.com/doi/epdf/10.2903/j.efsa.2005.209

The Latest posts

Představujeme tyčinku na nové úrovni. ManaBar.

Představujeme tyčinku na nové úrovni. ManaBar.

Nová Mana je modrá. Berries je čistá magie.

Nová Mana je modrá. Berries je čistá magie.

Family Pack Mark 8 je tady. Nejvýhodnější způsob, jak si užít Manu.

Family Pack Mark 8 je tady. Nejvýhodnější způsob, jak si užít Manu.