Co Mana & Omega-3 a Omega-6 mastné kyseliny?

Co Mana & Omega-3 a Omega-6 mastné kyseliny?

 

Omega-3 a Omega-6 mastné kyseliny patří mezi lipidy.

Z omega-3 mastných kyselin je pro nás esenciální kyselina alfa-linolenová (ALA). Mezi esenciální omega-6 mastné kyseliny patří kyselina linolová. Slovo ''esenciální'' znamená, že si ji náš organismus nedokáže vytvořit sám. Musíme ji přijímat v potravě.

,,Ptáte se, v jakých potravinách se takové mastné kyseliny vyskytují?''

Bohatým zdrojem omega-3 mastných kyselin jsou lněná, chia a slunečnicová semínka, řepkový olej nebo vlašské a makadamové ořechy. Vyskytují se i v živočišných surovinách, zejména rybách. Ze souboru omega- 3 mastných kyselin je pro nás důležitá kyselina eikosapentaenová (EPA) a nenasycená kyselina dokosahexaenová (DHA), které se hojně vyskytují v mořských řasách.

V Mana Prášku a Mana Drinku je zdrojem kyseliny alfa-linolenové (ALA) slunečnicový, lněný a řepkový olej. Bohatým zdrojem mastných kyselin DHA a EPA je v Maně olej z mořských řas Schizochytrium sp.  

Omega-6 mastné kyseliny najdeme zejména v kokosovém, řepkovém a slunečnicovém oleji. Tyto tři oleje jsou v Maně skvělým zdrojem kyseliny linolové (LA).  

,, A proč jsou pro nás a náš organismus tak důležité?''

Alfa-linolenová kyselina přispívá k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi při konzumaci alespoň 2 g denně.

DHA a EPA přispívají k normální činnosti srdce při konzumaci alespoň 250 mg denně. DHA navíc přispívá k udržení normální činnosti mozku a normálního stavu zraku při konzumaci alespoň 250 mg denně.

5 porcí Many Prášku či Mana Drinku dodá 1150 mg kyselin DHA a EPA, z toho 1105 mg DHA. V denní porci Mana Prášku je 5 130 mg ALA  a v denní porci Mana Drinku 5070 mg ALA.

Veronika, R&D tým

The Latest posts

„Go Bananas!“ s šíleně dobrou banánovou novinkou Many

„Go Bananas!“ s šíleně dobrou banánovou novinkou Many

Představujeme tyčinku na nové úrovni. ManaBar.

Představujeme tyčinku na nové úrovni. ManaBar.

Nová Mana je modrá. Berries je čistá magie.

Nová Mana je modrá. Berries je čistá magie.